Edukativna publikacija „Baština oko nas” u izdanju Etnografskog muzeja Split

U novom muzejskom izdanju za djecu, između ostalog, saznajemo zašto su se gradili suhozidi, što je mediteranska prehrana, tko pleše nijemo kolo te tko može biti zvončar, o čemu pjevaju „popevke”, od čega se izrađuje hvarska čipka, što se „trči“ u Sinju, koliko traje hvarska procesija i gdje šetaju „ljelje”... Naglasak je posebno stavljen na zaštićena kulturna dobra koja se nalaze na UNESCO-ovom Reprezentativnom popisu nematerijalne kulturne baštine čovječanstva.
Cilj publikacije je djeci na prihvatljiv način približiti kulturna dobara te ukazati na važnost očuvanja i prijenosa tradicijskih vrednota i vještina.
Autorica: Vedrana Premuž Đipalo / Ilustracije: Ivan Svaguša / Grafičko oblikovanje: Nikola Križanac