Dan otvorenih vrata Etnografskog muzeja Split - Radio u muzeju

Pridružite nam se na jutarnjem glazbenom druženju u Etnografskom muzeju Split koji otvara svoja vrata svim posjetiteljima!
Jeste li znali da je Etnografski muzej Split najstariji etnografski muzej u Hrvatskoj?
Od svoga osnutka muzej je mjesto kontinuiranog rada na promociji bogate materijalne i nematerijalne baštine, a u njegovu je postavu predstavljena izrazito vrijedna etnografska građa koja posjetitelja upoznaje s nekadašnjim životom Splićana, stanovnika priobalja, otoka i Dalmatinske zagore.
Prostor muzeja nalazi se na zapadnom dijelu Dioklecijanova carskog stana na mjestu gdje su bile Dioklecijanove spavaće sobe. U sklopu muzejske zgrade nalazi se i Crkva sv. Andrije de Fenestris iz 7. stoljeća., jedna od najstarijih crkvica u Palači.
Iz prostora muzeja posjetitelj može doći na renesansu terasu smještenu na obodu nekadašnjeg svoda Vestibula.
Osim slobodnog ulaza u muzej uskočite u pop-up radionice (uzrast: 15+) suhog filcanja, tkanja, oslikavanja platnenih torbi i izrade nakita te na stručno vodstvo kroz muzej i njegovu bogatu zbirku.
Prije turističke gužve, dozivamo marčano sunce uz eklektičnu glazbenu selekciju KLFM Soundsystema!

Dizajn vizuala: Maja Glibota i Mauro Cilić Dalmatin